Za poslední týdny skloňovaný snad ve všech pádech.

O čem, že je řeč ? O nedoceněné zelenině naší doby křupavém příteli nejen pro naši linii – Řapíkatém celeru.

I když tato zelenina a její léčivé účinky nejsou zatím vědecky podložené, nic to nemění na tom, že výsledky, které mají stovky lidí po celém světě… za kterou stojí tato nenápadná zelenina jsou nepřehlédnutelné. Lidé se zbavují chronických obtíží ( přes kožní problémy, migrény, astma, problémy se štítnou žlázou a desítky dalších ).

Tato zelenina silně alkalizuje náš organismus (vyrovnává hladinu pH ) a působí protizánětlivě. Nutriční hodnota – živiny obsažené v tomto celeru obsahují vitamíny B1, B2, B3, B5, B6, B9, folát, cholin a vitamín C. Celer je také dobrým zdrojem minerálů, jako je vápník, hořčík, fosfor, draslík a sodík. Má spoustu antioxidantů, obsahuje vitamín K, kyselinu listovou.

Má také protizánětlivé vlastnosti, které zlepšují krevní tlak, hladinu cholesterolu a zabraňují srdečním onemocněním. Zmírňuje kloubní problémy, ulevuje od migrénové bolesti hlavy, pomáhá při astmatu, celkově posiluje imunitu, díky složkám jako jsou flavonoidy, ftalidy a polyacetyleny, které eliminují karcinogeny působí proti rakovině.

Je výborný na hubnutí a mnohem více.

Nesmím opomenout malé upozornění !

Celer zvyšuje krvácení, takže lidé s poruchou krvácení by měli omezit pojídání nebo pití tohoto celeru. Lidé s nízkým tlakem by se také měli vyvarovat větší konzumace. Těhotné ženy by se měly vyhýbat semínkům celeru, protože mohou způsobit krvácení dělohy, svalové kontrakce, v děloze, které mohou způsobit potrat.

Rozhodla jsem se, že podstoupím 3 týdenní kůru pítí celerové šťávy a sama tak posoudím její přednosti, ale o tom zase v dalším článku.

Mějte se krásně!

Lenka