“ Málo se mi věnujete “
Pokud je matka v napětí, dítě to vždy intenzivně vnímá a díky negativním emocím se “ nakazí “ a začne stonat. Z pohledu etikoterapie je nemoc vnímána jako informace o tom v jakém prostředí a jakým způsobem jedinec žije.Je to informace, že žije pro zdraví v nepříznivých podmínkách a nedobrých vztazích rodiny.

Děti to nejčastěji sdělují bolestmi hlavy (mají něčeho plnou hlavu), dušností ( kdy v rodině je poměrně velké dusno ), opakovanými infekcemi, kašlem a další.
Každé dítě čas od času onemocní.Problémem je, když nemoc trvá dlouhodobě nebo opakovaně. V takovém případě je dobré zaměřit pozornost na rodinné vztahy nebo problémy ve škole.Obranyschopnost jedince – imunita je úzce spojena s psychikou.

Pokud je dítě v pohodě, uvolněné má dobrou imunitu.Pokud je v napětí, úzkosti nebo neklidu je přirozeně imunita oslabena.
Je důležitá spolupráce pokud možno obou rodičů a uvědomění si své role při stonání dítěte.Pokud bude rodič klidný bude klidné a zdravé i dítě. Ve chvíli, kdy je dítě nemocné je to informace, že je nějakým způsobem přetížené.Léky by v této situaci měly přijít, až když na zvládnutí nemoci nestačí jeho síly.

Zamyšlení pro rodiče :
– nenakládáte na bedra svých ratolestí více, než jsou schopni unést ? ( v podobě 5 kroužků / týdně a pod. )
– věnujete svým dětem dostatek času, lásky a něhy kterou nezbytně potřebují pro jejich zdravý vývoj ?
– řešíte před nimi své partnerské a pracovní problémy ?

Čísla jsou alarmující. Roste velký počet úzkostných, neklidných a stonajících dětí.
Ze srdce všem dětem přeji do Nového roku 2019 klidné, rozumné a laskavé rodiče a Vám rodiče hodně trpělivosti, síly a bezpodmínečné lásky
S láskou
❤ Lenka